Az utolsókat rúgja a görög bankrendszer
Meghosszabbítják a görög bankzárlatot, és a pénzfelvételi limit is harmadára csökkenhet.
Meghosszabbítják a görög bankzárlatot, és a pénzfelvételi limit is harmadára csökkenhet.
Európa megúszta a görög nemmel, és még az EU leghevesebb támogatóinak is fel kell lélegezniük a szavazás eredménye miatt - írta a The New York Times véleményrovatában Paul Krugman, a Görögország hitelezőit gyakran és élesen bíráló amerikai Nobel-díjas közgazdász.
Vlagyimir Putyin hétfőn telefonon beszélt Alekszisz Ciprasz görög kormányfővel, az oroszok szerint a beszélgetést Ciprasz kezdeményezte, a görögök azt mondták, Putyin kezdeményezte.
A német kormány álláspontja szerint a reformjavaslatok és takarékossági csomag elutasítása után nincsenek meg az alapok ahhoz, hogy új mentőprogramról tárgyaljanak Görögországgal.
Lelkesen üdvözölte a görög népszavazás eredményét Nicolás Maduro venezuelai szocialista elnök, aki szerint a görögök a vasárnapi referendumon nemet mondtak az Athénnek hitelező "vérszívóknak".
Mivel a múlt hét közepe óta Görögország gyakorlatilag csődbe ment, és a vasárnapi népszavazás eredménye miatt a feszült pénzügyi helyzet várhatóan csak tovább fokozódik, ha Görögországba tart, nem érdemes már a szokásos vakációra készülni.
A görög bankrendszer haláltusáját vívja Zsiday Viktor szerint.
Egyelőre senki nem tudja, mi lesz Görögországgal, miután váratlanul győzött a megszorítások elutasítása a vasárnapi népszavazáson. A legrosszabb forgatókönyv szerint az Európai Központi Bank elzárhatja a pénzcsapot, összeomolhat a görög bankrendszer, és bekövetkezhet a Grexit, vagyis Görögország kieshet az euróövezetből. A görög bankok már most valószínűleg az utolsókat rúgják, és egyes német politikusok humanitárius katasztrófától tartanak. Kedden ismét válságtárgyalás lesz a görög helyzetről, és ha nem találnak megoldást, a helyzet nagyon gyorsan romlásnak indulhat.
Ázsia után a részvényárak Európában is nagy csökkenéssel kezdték a hetet a görög népszavazás eredményei miatt.
A vasárnapi népszavazás eredménye nagyon sajnálatos Görögország jövője szempontjából – mondta az Eurócsoport elnöke.
Lemond Janisz Varoufakisz görög pénzügyminiszter – jelentették a nagyobb hírügynökségek magyar idő szerint 8 óra előtt nem sokkal.
A lakóhely szerinti szavazókörben kellene voksolnia a vasárnapi, kiemelt fontosságú népszavazáson a görögöknek, sokuknak ehhez utaznia kellene, de az olyan sokba kerül, hogy a bankautomatákból kivehető napi 60 euró nem lesz elég a költségekre, ezért lemaradnak a voksolásról.
Kádár János sírjánál, a politikus halálának 26. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezésen beszélt a Munkáspárt elnöke, aki szerint a görög válságra "megoldás, kiút csak egy van: folytatni a harcot a tőke ellen, kilépni az Európai Unióból, népi, dolgozói hatalmat teremteni, megadóztatni a gazdagokat".